Greening of the Planet

107

Торік в нашій державі започаткували рух Озеленення України, який за підтримки Міндовкілля, Держлісагентства та Міністерства закордонних справ України ініціював екологічну акцію. І минулої осені вже висадили мільйон деревець. Цього року рух з озеленення підтримали урядові інституції і громадськість 101 країни, він отримав сучасну назву – Озеленення планети (Greening of the Planet). 

Caption

 

Caption
Caption
Caption
Caption
Caption
Caption
Caption

 

На щастя, жодні пандемії та карантинні обмеження не здатні зупинити прихід весни. Природа розквітає, а ми намагаємося принаймні трохи їй допомогти – на перспективу. 

МЗС України долучилося до екоініціативи Greening of the Planet.

«Сьогодні наші дипломати та дипломатки в понад 70 країнах роб­лять планету Земля трохи кращою та зеленішою, – зауважив заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар. – Це не лише в широкому сенсі екологічний проєкт, це й наш потужний сигнал світові: Україна не просто поділяє планетарні тенденції зеленої політики, ми виявляємо і власну ініціативу. А в окремих напрямах зелених змін ми є навіть лідерами».

Дипломатичну алею висаджували посли 21 країни.

Іменні дерева висаджували міністр Кабміну Олег Немчінов, державний секретар КМУ Олександр Ярема, голова Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів, заступниця Міністра культури та інформаційної політики Лариса Петасюк та інші.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський в рамках акції Greening of the Planet саджав дерева у Вищедубечанському лісгоспі на Київщині.

Такі акції пройшли також в усіх областях України. Долучилися й українські посольства за кордоном.

«Один із головних інструментів запобігання проблемі глобального потепління – збереження лісів та їхнє примноження. У 2020 році наші лісівники висадили близько 200 млн дерев на площі майже 40 га. Цього року ми вже висадили 4,5 млн дерев», – каже Голова Держлісагентства Юрій Болоховець.

Caption

 

Тільки на Волині торік у рамках акції було висаджено 100 тис. деревець. Цього року в головний акційний день – 10 квітня – 387 тис. саджанців сосни, дуба, берези, клена, ялини, модрини, горіха чорного, яблуні, груші, черешні, сливи, аронії. Озеленювали планету понад 1500 волинян. Загалом в рамках акції було створено 62,2 га лісів по всій Волині.

Caption

 

Місія проєкту «Озеленення Планети» – висадити 100 000 000 дерев по всій планеті та змінити екосвідомість людей у всьому світі до шанобливого ставлення до природи.

Ми ж добре пам’ятаємо просте правило Маленького Принца, правда? «Встав вранці, вмився, привів себе в порядок, а тоді відразу приведи до ладу свою планету». 

Іван СКРИПКА

"Лісовий вісник" №2 (102) 2021р.

Передплачуй ЛВ і будь в курсі подій. 

Рекомендовані