На жаль, екологія не входить до топ-тем ЗМІ

585

Регіональні онлайн-медіа дуже мало пишуть на теми екології, прав людини та війну на Сході. Найбільше новин стосуються кримінальної тематики, надзвичайних подій, ДТП і коронавірусу. Такими є результати дослідження ГО “Інститут масової інформації”, що було проведено в 10 регіонах України у листопаді цього року.

 

За даними дослідження ІМІ, найбільш висвітлюваними в регіональних онлайн-ЗМІ є теми кримінальних та надзвичайних новин, пандемії/коронавірусу, соціальної тематики і політики. У стрічках регіональних сайтів, які досліджувалися експертами і експертками ІМІ, 26% новин стосуються криміналу, надзвичайних подій та ДТП, 19% - пандемії коронавірусу. Ще 15% новин присвячені соціальній тематиці, 13,5% - політичним процесам в країні та регіоні. Також по 6% новин припало на теми економіки/бізнесу і міжнародні новини. Спорту і розважальному контенту в новинах регіона були присвячені по 3% новин. Найменше в новинах писали про права людини (0,5%), екологію (1%) та війну на Сході/ООС (2% новин від загальної кількості публікацій).

Caption

 

За результатами моніторингу, найчастіше публікують кримінальні новини та інформацію про надзвичайні події, в тому числі ДТП, онлайн-ЗМІ Одеси і Черкас (по 33%), Харкова і Херсона  (по 32%). Найменше новин про кримінал було опубліковано в новинних стрічках онлайн-ЗМІ Полтави і Донецька (15 і 14% відповідно).

Лідери у висвітленні коронавірусної тематики - онлайн-ЗМІ Донецька (28%), Черкас і Полтави (по 23%). Найменше новин про пандемію коронавірусу було опубліковано в новинних стрічках сайтів Херсона (11%) і Миколаєва (13%).

 

Найчастіше новини з соціальної тематики публікували полтавські і одеські онлайн-медіа (22 і 21% від загальної кількості новин відповідно), найменше на цю тему писали онлайн-медіа Миколаєва (8%) і Черкас (9%).

При цьому, в онлайн-ЗМІ Херсона (22%), Львова і  Миколаєва (по 17%) було найбільше новин про політику. Найменше політичних новин було на сайтах Волині (7%) і Полтави (7% від загальної кількості новин).

 

Разом з тим в новинних стрічках регіональних онлайн-медіа було зафіксовано 3% матеріалів із ознаками замовності, із них 61% публікацій мали ознаки політичної замовності, 39% - комерційної замовності. Найбільше матеріалів із ознаками замовності було зафіксовано в онлайн-медіа Дніпра (10% від загальної кількості новин в регіоні), найменше матеріалів із ознаками замовності публікували в новинних стрічках онлайн-медіа Волині, Миколаєва і Полтави (по 1% матеріалів в новинах регіону).

*У межах дослідження проаналізовано 8629 новин із них 253 публікації із ознаками комерційної та політичної замовності в  50 регіональних онлайн-медіа в 10 регіонах України (Волинь, Дніпро, Донецьк (Маріуполь, Слов'янськ), Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Харків, Херсон, Черкаси) з 2 по 6 листопада 2020 року. До моніторингу потрапили виключно новини з новинної стрічки інтернет-ЗМІ: статті, журналістські розслідування, аналітика, блоги, авторські колонки, анонси тощо не аналізуватися.

Методологія моніторингу включала тематичний аналіз публікацій (політика, соціальна тематика, кримінал/НП/ДТП, економіка/бізнес, війна на Сході/ООС, пандемія/коронавірус, розважальний контент, спорт, екологія, права людини, міжнародні новини, інше), а також кількість матеріалів із ознакам політичної та комерційної замовності в регіональних новинах онлайн-медіа.

 

Моніторинг проводили у таких ЗМІ таких регіонів: Волинь, Дніпро, Донецьк, Маріуполь, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Харків, Черкаси.

Рекомендовані