Підготовка Червоної та Зеленої книг України: Міндовкілля налаштоване на прозоре обговорення

198

Питання підготовки чергового видання Червоної книги України та Зеленої книги України обговорено під час наради заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександра Краснолуцького. 

Так, за участі представників Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України, Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України, Державне Агентство Рибного Господарства України та громадських організацій йшла дискусія щодо обґрунтованості включення до Червоної книги України чи виключення з неї окремих видів рослин, стосовно яких існують різні точки зору. 

«У нас було звернення від Національної академії наук України про включення або виключення деяких видів рослин та тварин до Червоної книги. Ще раз наголошуємо, що міністерство ніяких рішень з цього приводу не приймало. Ми хочемо почути аргументи кожного з вас і, працюючи в рамках закону, дійти до того переліку флори та фауни, який буде представлений у Червоній та Зеленій книгах України. Усі обговорення мають бути прозорими, щоб ми якнайшвидше могли підготувати видання до друку», - зазначив Олександр Краснолуцький. 

Що вирішили? 

продовжити роботу із формування переліку видів тварин, рослин та грибів для їх затвердження в установленому порядку та включення до четвертого видання Червоної книги України на засадах відкритості, прозорості і залучення компетентних фахівців; 

створити робочу групу, завданням якої буде напрацювання змін до законодавства з питань збереження видів, що перебувають під загрозою зникнення. 

Додатково обговорено питання щодо ведення Червоної книги України, фінансування досліджень видів тварин, рослин та грибів, що перебувають під загрозою зникнення, а також підготовки, формату і строків четвертого видання Червоної книги України.

Рекомендовані