Там, де ти справжній

809
Що важливо у професії? Напевно ж, аби вона тобі підходила, аби ти йшов на роботу із задоволенням, мав купу ідей і мав можливість для їхнього втілення. Мав ейфорію чи замилування від свої справи. Бо ж навіть борщ можна зварити з любов’ю, а прийняти пацієнта, який прийшов за порадою так, що він вийде від спеціаліста ще більш хворим ніж був.
Що бачать у лісі різні люди?
Одні натхнення, дерева, мохи в яких потопає нога, звірині стежки і лігвища, очікування токування чи реву, очікування перших малих зайчат в траві. А ще відчувають зміну настрою через знайдений стихійний смітник. Бо для когось ліс це місце для вивезення сміття. А буває…, знайдена викинута голова лося, бо для когось ліс - можливість браконьєрства та незаконного полювання і розваг. Дерева після буревію, які треба правильно прибрати, аби не сказали, що це самовільна рубка. Знайдені нові свіжі пні, бо для когось ліс це деревина, кубометри, матеріал для пилорам, які не обліковуються не платять податків і не живуть за правилами, але прагнуть ці правила переписати під себе. Для когось кожне дерево це гроші, а для когось піт, важка праця, хвороба Лайма, витягнуті на руках жили, ноги у венах, обличчя, покусане мошкарою.
Для когось ліс - рекреація, а для когось догляд за цими рекреаційними пунктами, їхня архітектура, будівництво, підтримка у належному стані. Для когось ліс - гриби і ягоди. А хтось при згадці про гриби та ягоди і їхнє збирання, сахається, згадуючи, як колись кожен лісівник мав зібрати певну кількість грибів та ягід, і це попри свою основну роботу.
Для справжнього лісівника кожне висохле дерево – біль, бо він його садив, доглядав, дбав про нього, охороняв від пожеж.
 
Для справжнього лісівника ліс, то життя. Бо більшість доби він там. І там він – справжній...
Оксана ЧУРИЛО
Фото автора
Рекомендовані