Як утилізувати використані маски та куди повідомити про знайдене стихійне сміттєзвалише

412

Адаптивний карантин продовжується. Ми намагаємося дотримуватися правил аби не захворіти, але разом із цим збільшується кількість використаних засобів індивідуального захисту та предметів догляду за хворими. 

Що робити при виявленні стихійних звалищ із великою кількістю медичних відходів, розповів Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський під час онлайн-брифінгу за підсумками засідання Уряду.

Не можна ігнорувати, якщо бачите стихіне звалише відходів такого типу, адже така знахідка є потенційною загрозою для населення.

Під «великою кількістю медичних відходів» розуміються пластикові пакети ємністю 35-50 літрів із позначками медичної (біологічної) небезпеки або позначкою «COVID-19».

«Якщо під час подорожей, поїздок містом чи за містом громадяни побачили звалище відходів, які мають ознаки медичних, ми просимо зафіксувати його на мобільний пристрій, установити геолокацію звалища та повідомити про факт відповідальні державні служби», –  відзначив Міністр.

Зокрема, у таких випадках можна зателефонувати до Державної екологічної інспекції України за номерами: +38 (044) 521-20-38, 38 (044) 521-20-40 або надіслати інформацію на e-mail [email protected].

Крім того, є можливість скористатись електронним сервісом Міндовкілля «Екомапа» (https://ecomapa.gov.ua/) для подальшого інформування комунальних органів про існуючі стихійні звалища або звернутись на гарячі лінії органів місцевого самоврядування.

Обовязково треба повідомити інформацію про себе, адже анонімні заяви не розглядаються.

Отримана будь-яким з перелічених способів інформація буде використана для ліквідації сміттєзвалищ комунальними службами.

Крім того, у випадку підтвердження наявності великих партій медичних відходів будуть ініційовані перевірки медичних закладів, що розташовані поруч.

Роман Абрамовський також нагадав, як правильно утилізувати використані маски та рукавички у домогосподарствах. Для осіб, які перебувають на самоізоляції чи мали контакт із хворими людьми, рекомендовано такі відходи складати в два пакети, щільно їх зав’язувати і витримувати в домашніх умовах не менше 72 годин, після чого їх можна викинути у загальний контейнер муніципальних відходів. Для усіх інших громадян використані маски та рукавички достатньо скласти в один пакет, щільно його зав’язати і також витримати в домашніх умовах не менше 72 годин, після чого - викинути у загальний контейнер муніципальних відходів.

Рекомендації населенню щодо поводження з медичними відходами, які утворилися в домогосподарствах, і дій у разі виявлення безхазяйних медичних відходів можна переглянути на вебсайті Міндовкілля https://mepr.gov.ua/

Рекомендовані