За порушення у ПЗФ штрафи зростуть у два рази

196

Державна екологічна інспекція розробила проект постанови, згідно якої такси, за якими розраховується шкода довкіллю, зростуть в середньому вдвічі. 

Про це повідомив

«Такси для розрахунку збитків за екологічні порушення у природно-заповідному фонді зростуть в середньому в два рази. Держекоінспекція підготувала проект постанови Кабміну «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд», - написав  голова Держекоінспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook. 

Постанова, яка діє зараз, не дозволяє розрахувати такі збитки, які би відповідали завданій довкіллю шкоді. 

«Необхідність у розробці нового документу виникла через те, що діюча постанова, яка містить такси в залежності від виду порушення, була прийнята ще 2013 року. Сьогодні збитки, які нараховуються за цим документом, не відповідають завданій довкіллю шкоді і не дозволяють її покрити, адже за цей час відбулась значна девальвація гривні. В діючих таксах не врахований відповідний індекс інфляції, що передбачає необхідність регулярно переглядати затверджені такси», - відзначив Андрій Мальований. 

У новій постанові такси будуть підвищені у близько 2 рази, а також враховуватитметься індексація такс за врахуванням інфляції. 

Такси підвищують для того, щоб на отримані кошти мати змогу відновити екосистему, а також запобігати порушенням у ПЗФ. 

«Отож, із 1 січня 2021 року запроваджується індексація такс. Вони будуть розраховуватись за формулою, яка враховує індекс інфляції. Тобто необхідності щоразу «переписувати» постанову вже не буде. Такси, за якими обчислюється шкода, завдана довкіллю, збільшуються у більш ніж два рази.

Наприклад: за кожні 100 метрів проїзду легкового автомобіля по території ПЗФ доведеться сплатити 547 гривень (зараз – 208 гривень); за кожне вирублене або пошкоджене дерево у степовій зоні, діаметром до 10 сантиметрів – 245 гривень (зараз – 93 гривні), а діаметром 46,1-50 сантиметрів – 17416 гривень (зараз – 6622 гривень); за знищення лелеки білого або за пошкодження місця його гніздування порушник заплатить 7811 гривень (зараз – 2970 гривень)», – деталізував Андрій Мальований. 

 

 

Рекомендовані