Президент провів нараду стосовно роботи "НАЕК "Енергоатом"

354

Президент України Володимир Зеленський провів селекторну нараду, що була присвячена питанням роботи ДП «НАЕК «Енергоатом».

Про повідомляє Офіс-президента.

«За результатами обговорення поточного стану НАЕК «Енергоатом» Володимир Зеленський наголосив на необхідності невідкладно врегулювати питання заборгованості перед компанією за поставлену електроенергію, що дасть змогу забезпечити її подальшу стабільну роботу та повною мірою фінансувати програми капітальних інвестицій, спрямованих на розвиток та підтримання безпеки експлуатації АЕС», - йдеться у повідомленні Офісу.

Крім того, під час наради було наголошено на потребі посилення урядом виконання функцій з управління НАЕК «Енергоатом» відповідно до зазначеного указу та пришвидшення розробки та ухвалення необхідних законодавчих змін.

В свою чергу, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Кабмін вживає заходів для врегулювання заборгованості перед «Енергоатомом», корпоратизації та передачі функцій з управління компанією уряду України, для того щоб покращити фінансове становище та підвищити якість управління компанією.

Як повідомляло агенство ExPro, 22 вересня 2020р  Зеленський підписав Указ «Про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері та подальшого розвитку ядерної енергетики», що передбачає добудову 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС, а також інші заходи для підтримки ядерної галузі.

Відповідно до Указу, Кабмін мав у двомісячний термін внести на розгляд Верховної Ради України законопроекти: про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електростанції. 

Крім того, Уряд також мав розробити: довгострокову програму розвитку атомної енергетики України в рамках реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2035 року; забезпечити вдосконалення управління ДП «НАЕК «Енергоатом», зокрема пришвидшити підготовку і проведення корпоратизації підприємства; ужити вичерпних заходів, спрямованих на погашення заборгованості, що утворилася перед державними виробниками електроенергії, внаслідок ПСО та забезпечити недопущення виникнення такої заборгованості в подальшому.

Рекомендовані