БЕЗПІЛОТНИКИ ДЛЯ ЛІСУ

366

Торік Австралія постраждала від страшних лісових пожеж. Знищено рослинність мало не половини острова. Загинуло близько трьох мільярдів тварин. Відтак вчені роб- лять усе можливе, аби відновити природу Австралії та допомогти з відновленням флори інших територій. 

В австралійській біокомпанії AirSeed Technologies придумали унікальний метод висаджування дерев за допомогою дронів.

Насамперед спеціалісти розпочинають роботу із досліджень ґрунту.  Тоді підбирають насіння, поживні речовини та формують вантаж для літального пристрою.  

Вчені запевняють, що повітряне садівництво у рази ефективніше за звичайне.

«Одна людина висаджує приблизно 800 дерев, а дрон – 40 тисяч капсул за день. По-друге, дрони можуть потрапити у місце, куди людині дістатися проблематично», – переконує генеральний директор компанії Ендрю Уокер.

Якщо метод виявиться успішним, його мають протестувати і в інших регіонах світу. Перш за все – у Африці, де надто мало рослинності.

Безпілотники використовують для різних цілей. Приміром, волинські лісівники завдяки сучасній техніці проводять облік диких тварин. Про таке повідомляє пресслужба ВОУЛМГ. 

Дрони оснащують тепловізорами. Це дозволяє оперативно, якісно та практично точно визначити не лише кількість тварин, а й простежити їх переміщення.

Щорічний зимовий облік диких тварин триває з 1 січня до 15 лютого. Крім спостережень із безпілотників, підрахунок дичини лісівники та користувачі мисливських угідь проводять методами шумового прогону, спостереженням у місцях підгодівлі, за наявності снігу – за слідами тварин. Суттєво допомагають фотопастки, які встановлюють у місцях підгодівлі звірів. Їх в держлісгоспах Волині зараз 275.

Для проведення обліку тварин безпілотник оснащують навігаційною системою, фотоапаратурою та камерою. Найкраще тварини помітні у сніжні зими. 

Крім цього, безпілотники можна використовувати для виявлення незаконних вирубок та оперативного встановлення місць лісових пожеж.

Оксана ЧУРИЛО

Лісовий вісник №1 2022

Рекомендовані