ПРО НОВОРІЧНЕ ДЕРЕВО ВІД ВОЛИНСЬКИХ ЛІСІВНИКІВ

734

Не зволікаючи, їдемо до Гаразджі у ДП «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр», уявляючи, яка зараз там краса!

Розпитаємо: яке новорічне дерево краще обрати та як за ним доглядати аби воно вистояло усі свята не осипавшись; а якщо придбали у горщику, як потім висадити аби прижилося на садибній ділянці і радувало око ще багато років.

Зима цього року видалася із осінніми чи то весняними світлинами. Снігу майже немає. А сонечко, яке визирає мало не щодня додає позиву, попри усі складнощі цього року. А Новий рік на порозі!

Господиня Тетяна Неводнічик, як завжди, в русі. Кажуть, поїхала у справах. Доки чекаю, мені роблять екскурсію господарством. Розмовляємо із милою дівчиною Іриною Касянчук (на фото). Вона тут – помічниця лісничого. Посада поважна. Із теплотою в голосі пані Ірина розповідає про свою роботу. Одразу видно: дівчина любить те, що робить.

Підходимо до плантації з ялинами. Рівненькими рядами ростуть дерева, без яких ніхто й не уявляє Різдвяні свята. Повна версія тексту тут

– Ось наші новорічні деревця: ялина звичайна і ялиця біла, – розповідає Ірина Касянчук. – Цим чотири роки. Вони від 80 сантиметрів і до метра заввишки. Трохи далі є більші. Є молодша плантація ялини колючої, їй 4-5 років.

– Яке святкове дерево найчастіше замовляють?

– На новорічно-різдвяні свята найбільше полюбляють купувати колючу ялину. Вона дуже гарна за забарвленням і пишніша, ніж ялинка звичайна. Якщо беруть рубану, то вона найдовше тримає голочки й не осипається.

Скажіть, а обираючи ялинку для присадибної ділянки, приміром, для озеленення біля будинку в місті, де території не так багато, якому виду віддати перевагу?

– Найбільш декоративна – ялина канадська, вона – пірамідальна. Її також беруть на Новий рік із розрахунком, щоб потім висадити на подвір’ї. Вона росте максимум 2,5 метра.

…Підходимо до ялинок у горщиках. Біля них цвіте шавлія. Маленькі квіточки дивують, бо ж у повітрі вже чути приморозками, хоч і сонячно. А рослинка цвіте й пахне. Притуляюся до листочка і запах просто затьмарює. Як приємно чути запахи, думаю, пригадуючи, як було некомфортно, хворіючи, втратити нюх. Добре, що все добре...

Пані Ірино, а якщо взяти ось таку колючу ялину в горщику (показую одну із цілої когорти), прикрасити на свята і потім висадити біля будинку, вона нормально приживається? Бо кажуть, що в когось добре росте, а в когось і до кінця свят не достоює навіть у горщику. Від чого це залежить?

– Дуже важливо пам’ятати, що ялину в горщику, доки вона радує вас на свята у кімнаті, треба добре і правильно поливати. Бо буває так, що ялинку в горщику переливають або недоливають. Від такого дерево ушкоджується і може загинути. Крім того, треба, аби у кімнаті не була надто висока температура. Після свят дерево треба оглянути. Якщо ялина не випустила від тепла бруньки, можна одразу висаджувати. Якщо ж вона почала розвиватися, є бруньки (десь по п’ять сантиметрів), тоді треба її поступово адаптовувати до вулиці. З теплої кімнати перенесіть десь у літню кухню чи в добре освітлене місце, де температура не є морозною і надто холодною. Бо досить часто буває так, що ялинку поставлять у тепле приміщення, а ще й біля батареї, вона почне прокидатися, розвиватися, а її одразу виносять на холод. І рослина гине.

Дізнатися як правильно доглядати та висадити ялину, що росла в горщику, у відкритий ґрунт можна тут

…Приїхала Тетяна Неводнічик – директор ДП «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр». Вона не могла не завести мене на територію, де ростуть маленькі дубочки та сосонки. Саме вони за трохи стануть тим лісом, який ми так любимо, яким пишаємося.

– Тут півтора мільйона сіянців дуба звичайного на площі трохи більш як гектар. Сосни маємо 700 тисяч на 20 сотках, – показує Тетяна Леонідівна. – Щодня маємо величезну кількість покупців та замовників. Наші новорічні дерева їдуть мало чи не у всі куточки України. Раді долучитися до підготовки новорічних свят!

 

Оксана ЧУРИЛО

Фото автора

Рекомендовані