Чи націлена реорганізація лісгоспів на позбавлення громад місцевих податків та зборів? Саме такі питання найбільше турбують громади, коли йдеться про реформи у лісовій галузі. Наразі кожна громада України зайнята обрахунком втрат від можливої реорганізації лісгоспів. Відтак лісівники Волині готові й проводять діалоги, які дають можливість прояснити ситуацію та пояснити, що відбувається у лісовій галузі України. Адже усім треба зрозуміти, що реформи потрібні й потребують підтримки суспільства.
Зауважимо, що лісівники Волині розпочали звіти у громадах та спільну з активом громад роботу над розвитком своїх населених пунктів чи не найпершими в Україні. Лісівники та лісові господарства ніколи не стояли осторонь мешканців своїх громад. Співпрацювали, допомагали, створювали робочі місця та наповнювали бюджет податками. І жодна реформа цю традицію та сталу підтримку не змінить. Керівництво Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, директори відомчих підприємств орієнтовані на продовження діалогу та спільну роботу з громадами області.
З метою правильного трактування процесу підготовки реформи та реалізації політики держави у лісовій галузі лісівники звертають увагу громадськості на важливі аспекти. По-перше, процес реорганізації державних лісогосподарських підприємств не може вплинути на зміну системи оподаткування, адже законодавство про оподаткування підприємств визначає держава. Отож, місцеві податки і збори, як і раніше, будуть залишатись у громадах. По-друге, реорганізація структури підприємств покликана підвищити ефективність управління та посилити контроль за результатами роботи. Скорочення апарату управління, якщо таке відбудеться, не вплине на кількість лісництв та кількість штатних одиниць робітничих професій. Варто також розуміти, що зміна структури управління не може зменшити кількість роботи у господарському циклі лісгоспу. По-третє, рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів та податок за лісові землі, відповідно до чинного законодавства, і надалі будуть перераховувати до місцевого бюджету за місцезнаходженням лісової ділянки. І по-четверте, податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), нарахований працівникам структурних підрозділів (лісництв, нижніх складів, тощо), перераховуватимуть до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого підрозділу (лист-роз’яснення Державної фіскальної служби України від 27.03.2019 №10278/7/99-99-13-04-04-17).
Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства також інформує, що торік державні лісогосподарські підприємства Волині сплатили у місцеві бюджети 124,2 млн грн податків та зборів. З них ПДФО – 60,6 млн грн; рентна плата – 49,1 млн грн; земельний податок – 13,5 млн грн та інші.
Варто зрозуміти, що саме економічний розвиток галузі, нарощення людського потенціалу та потенціалу лісів, які неможливі сьогодні без змін у системі менеджменту та без впровадження інновацій в управління лісовим господарством, лежать в основі реформи лісової галузі, зауважують волинські лісівники.
За інформацією пресслужби Волинського ОУЛМГ
"Лісовий вісник" №2 (102) 2021р.
Фото Оксани ЧУРИЛО
Фото Оксани ЧУРИЛО