Осіння пора, грибний сезон... Усіх тягне до лісу. Насолодитися природою, поїсти на свідому повітрі шашличків чи просто сальця з цибулею... Поспішаємо, доки ще геть не задощило та не стало надто холодно.
Восени, як ніколи ліс вабить до себе подорожуючих. Але зайшовши трохи далі у глиб, трапляється, що радісний відпочинок чи прогулянка, збір трав та грибів закінчується панікою. ЗАБЛУКАВ !
Дуже корисну інформацію підготували у Овруцькому ЛГ, ща на Житомирщині.
То, що ж може допомогти людині, яка заблукала у лісі?
Трохи спостережливості! Насампере. не панікуйте, а спостерігайте.
Якщо роздивитися, то можна знайти дерев’яні стовпчики з написами. Мало хто знає, яку інформацію вони містять, та для чого лісівники їх встановили взагалі.
"Найчастіше ми зустрічаємо у лісі ДІЛЯНКОВІ та КВАРТАЛЬНІ стовпи, – пояснюють лісівники. – Саме завдяки квартальним стовпчикам дуже зручно орієнтуватися у лісі. У кожному держлісгоспі є своя постійна нумерація кварталів, яка завжди йде із заходу на схід і з півночі на південь. Чотиригранні квартальні стовпи встановлюються в точці перетину квартальних просік. Кількість щік на стовпі повинна відповідати кількості кварталів, що сходяться в точці перетину. Щоки з номером кварталу направляються по діагоналі та вказують на відповідний квартал. Найменші ж цифри завжди показують номер кварталу, розташованого на північ від стовпа - тому ребро стовпа між двома гранями з найменшими цифрами показує напрямок на північ. На кожній грані чотиригранного стовпчика вибиті цифри".
Так, зустрівся стовпчик, до прикладу, з цифрами 25, 26, 29, 30. Він розповість про наступне:у тій стороні, звідки видно цифри 25-26 - показують північ, а в стороні, звідки одночасно видно цифри 29-30 – південь. Відповідно там, де цифри 29-25 – захід, а 30-26 – схід. Квартальні стовпчики обов’язково фарбуються: щоки і верхня частина головки – білим, а нижня частина головки – зеленим кольором, решта наземної частини – смугами білого і зеленого кольору, що чергуються.
Тож, натрапивши в лісі на квартальний стовпчик, ви зможете зорієнтуватися у лісовому масиві того чи іншого лісництва.
Назву лісництва, номер обходу, прізвище та номер телефону майстра обходу чи лісництва можна дізнатися на ІНФОРМАЦІЙНИХ СТЕНДАХ, які встановлюють майстри на території свого обходу.
Багато можуть розповісти ДІЛЯНКОВІ стовпи, які відносяться до натурних лісогосподарських знаків і встановлюються при виконанні лісогосподарських робіт на території лісового фонду.
Так, зустрівши дерев’яний ділянковий стовпчик з написом 93-9 СРС-19 0,7, можемо дізнатися наступне. У першому рядочку зазначено номер кварталу та номер виділу (квартал - 93, виділ - 9). Другий рядок містить – скорочений напис лісогосподарського заходу, який було проведено та рік його проведення (СРС – санітарне суцільне рубання, рік проведення – 2019). Третій рядок – площа ділянки, на якій проводився лісогосподарський захід (площа - 0,7 га). Також, у другому рядку можуть зазначатися скорочені назви таких лісогосподарських заходів: ОСВ – освітлення, ПРЧ – прочищення, ПРЖ – прорідження, ПРХ – прохідна рубка. СРВ - санітарне рубання вибіркове, ПРЖ – проріджування, ЛК– лісові культури (штучне лісовідновлення), ПРП – природне поновлення лісу.
Тож, натрапивши в лісовому масиві на той чи інший лісівничий знак, інформаційні чи застережливі стенди – все це може дійсно допомогти людині, яка заблукала.
Лісівники бажають усім гарного, відповідального та радісного відвідування лісу!
Додаткові матеріали:
158470896474417.doc
Скачати