Мисливське господарство - комплексно

394

Комплексно підійшли до справи у державному підприємстві «Любешівське лісомисливське господарство», що на Волині.

У Залізницькому лісництві облаштували незвичний мисливський вольєр. На 12,1 га фактично діє чотири осібні «домівки» – для диких звірів, пернатих та риб. 

У вольєрі виділено для розведення оленя благородного 9,3 га, для диких кабанів – 2,6 га, для диких качок – 0,2 га, а ще ж є чотири ставки.

– Ухвалення рішення про вольєрне утримання копитних тварин передбачає серйозний стратегічний розрахунок, – каже директор ЛГ Олег Павляшик. – Вольєр вимагає потужних фінансових вкладень, будівництва огорожі та спеціальної інфраструктури, створення пасовищ та кормових полів, а насамперед – придбання поголів’я тварин.

10 самиць та 1 самець оленів оселились тут у листопаді 2021 року і вже обжили свою територію. Обживають новий вольєр після карантинного періоду 15 диких кабанів (13 самців та 2 самиці). Кожна з тварин пройшла крізь спеціально збудований загін, усіх оглянув ветеринарний лікар, усі вакциновані та оброблені проти паразитів. 

– Для проєктування загону під час будівництва важливо було обрати спосіб зимування тварин, – додає керівник. – Традиційною є зимівля в загонах. Але за такого варіанта слід враховувати витоптування та надмірне виїдання пасовищ, що значно знижує їх продуктивність на наступний сезон та змінює склад рослинного покриву. Обов’язковими є врахування відстані від місця зберігання кормів, можливість проїзду (підвищення, сніг), безпека тварин, захист від вітру.

Характер місцевості також обумовлює більшість рішень, насамперед щодо місця для розділу на загони, траси коридорів перегону тварин, розташування воріт. 

Харизми любешівському вольєру додають водойми. Їх тут аж чотири. Усі розташовані всередині вольєра і, що також важливо, є зарибленими коропом, товстолобом та білим амуром. 

Вхід у вольєр – дезбар’єр із тирсою, обробленою дезінфікувальним розчином. 

Крім загону та підгодівельного майданчика, вольєр містить загін для опоросу, де самиці у комфорті вигодовуватимуть майбутнє потомство.

Цього року на виробничій базі ДП «Любешівське ЛМГ» було збудовано також вольєр для утримання мисливських порід собак. Тут зараз проживають західносибірські лайки та карпатський гончак: Алтай, Ада, Кайда, Юла, Бай та Флейта. Вони вже встигли завоювати любов єгерів. 

Вольєри збудовано з урахуванням розмірів тварин, частина стін глуха, друга – сітчаста. Всередині стоять будки. 

Собаки, які утримуються на вулиці, порівняно із квартирними, є значно витривалішими фізично. У них гарно розвинений підпушок, взимку вони краще працюють. Їхній організм добре пристосований до температурних змін та вологості повітря. 

Підприємство дотримується усіх санітарно-гігієнічних норм утримання чотирилапих помічників, собаки мають відповідні задокументовані щеплення та усі необхідні документи.

Анна ЛУДКОВСЬКА

Фото автора

ЛВ №6 2021р.

Рекомендовані