Анонс «Лісового вісника» №2 (102) 2021р.

652

 

 

Напевно, сьогодні найактуальнішим  питанням для лісівників, які працюють у цій сфері і тих, хто пішов із лісової галузі, але слідкує за тим, що відбувається, є – чергове реформування. Чого чекати? Тим більше, що донедавна ще йшла мова про приватизацію ЛГ, але ось дочекалися поправки до закону, де ЛГ виведені із списку підприємств, які підлягають приватизації. То як же працюватимуть лісгоспи? Про це редакторка Лісового вісника Оксана Чурило запитала у голови Держлісагентсва Юрія Болоховця. Коментар посадовця зможете прочитати на 4 стор. нового журналу, який ось-ось побачить світ. Ті, хто передплатив видання, отримають його від листоноші, а ті, хто не встиг цього зробити, або надає перевагу не паперовій пресі, а читанню з екрана комп’ютера чи гаджета, – зможе придбати і почитати електронне видання ЛВ на сайті: https://ewwe.com.ua/archive-of-magazines .

Як реформи вплинуть на громади, читайте на 5 стор. ЛВ.

Нерідко Україна стає ініціаторкою цікавих і досить продуктивних ідей. І одна з таких – озеленення планети. І якщо для лісівників не потрібно акцій для того, аби вони робили свою роботу та садили нові ліси, то людям із інших сфер потрібен поштовх. Таким поштовхом і стала екоініціатива Greening of the Planet, яка спонукала 100 країн світу об’єднатися і одномоментно висадити дерева. Як до цієї ініціативи долучилися наші дипломати читайте на 7 стор. Лісового вісника.

За висловлюванням відомого соціобіолога Едварда О. Уілсона, автора книги «Про природу людини», у разі раптового зникнення людини Земля відновиться до стану повної рівноваги, в якому була 10 тисяч років тому, а в разі зникнення комах «світ скине в хаос». Яку роль відіграють комахи у охороні природи і як людина впливає на можливий занепад нашого суспільства читайте  у статті Валентини Мєшкової «Куди пішли слони, птахи і таргани?», що на 8-11 стор.

Ще тільки став сходити сніг і підсихати земля, як «дбайливі господарі» почали палити стерню. І це попри те, що останні роки темі цього згубного явища присвячують все більше й більше уваги. Пояснюють, показують, ловлять і штрафують… Але люди, які таким чином вичищають територію від минулорічного сухостою, далі підносять сірник і випалюють разом із сухими травами все живе, що в них жило та зародилося. Про боротьбу із пожежами та заходи, які вживають аби їх не було читайте у статті «Приборкати вогняну стихію важко, ще важче змінити мислення людей», що на 12 стор. Лісового вісника.

Фоторепортаж із двох днів, які виділили зі свого графіку посадовці та депутати Волині, аби зробити гарну справу – висадити ліс дивіться на 16-17 стор. ЛВ.   

У цьому номері журналу ви дізнаєтеся про долю Андрія П’ясецького, який був міністром та засновником лісової типології.

Закінчення статті про використання капканів на полюванні у Галичині ХVІ поч. ХХ ст. читайте на 20-21 стор.

Подорож в унікальну частинку нашої України – Черемський природний заповідник вам подарують легенди від Оксани Деркач. Авторка опрацювала історичні факти та легенди краю і об’єднала їх у чудову книжку – краєзнавчий путівник «Черемське Королівство». Про це дізнавайтеся на 22-23 стор. Лісового вісника.

Що може бути краще студентських років? А якщо твоє навчання відбувається серед неймовірної природи Шацького краю це ще більш захопливо. Що чекає молодь, вступивши до Шацького лісового коледжу читайте на 24-25 стор. ЛВ.

Шалена весна і пробудження тваринного світу чикає вас на 26-27 стор. у рубриці «нотатки натураліста».

Стаття «хитрість вижити» розповість про лисиць та їхнє життя. Читайте  і дізнавайтеся про те, чого ще не знали про руденьку  хитрунку.

У рубриці «лісова кухня» цього разу на вас чекають рецепти дунайської юшки з соусом саламур та печеного м’яса, смак якого ви запам’ятаєте надовго.

«Лісова аптека» розповість про цілющі властивості про цілющі властивості коручки – дивовижної орхідеї.

А ще на вас чекають великодні цікавинки та родзинка ЛВ – повчальні притчі.

 

Нагадуємо: передплатити Лісовий вісник можна у будь-якому відділенні Укрпошти за передплатним індексом: 89631 або онлайн: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&product_id=91878&search=89631&type=main

А почитати електронну версію журналу можна на сайті https://ewwe.com.ua/archive-of-magazines у рубриці «Лісовий вісник» (читай ЛВ).

Рекомендовані