Анонс «Лісового вісника» №3 (103) 2021р.

627

          Проєкт «Зелена країна» – не політичний, а суто екологічний: для природи й довкілля. У статті «Глава держави дав старт проєкту «Зелена країна»» дізнаєтеся, що ж відбудеться з країною, якщо все запрацює.   Перш за все Володимир Зеленський зазначив, що за 10 років збільшити площі лісів на один мільйон гектарів. Задля цього у найближчі три роки планують висадити в Україні один мільярд дерев. Про це читайте на 4 стор. «Лісового вісника».

Уже з наступного року розповсюдження пакетів-«маєчок» в Україні буде під забороною! Які штрафи і хто платитиме за недотримання цього правила читайте на 5 стор. ЛВ.

Що Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський розповідає про реформ у лісовій галузі читайте на 6 стор. «Лісового вісника».

«Репліка на захист лісівників» – коментар голови Товариства лісівників України Юрія Марчука, щодо Форуму, завдань для лісівників і ролі самих лісівників у процесі виконання запланованих посадок дерев та збереження вже того, що є. Думки людини, якій не байдужі лісівники та лісова галузь загалом читайте на 6-7 стор. ЛВ.

 Усі ми в дитинстві були у захваті від жуків-оленів (рогачів), садили їх у сірникову коробку, намагалися годувати різною смакотою – крихтами хліба чи шматками яблука. Саме про жуків і їхню роль у житті людини нова стаття Валентини Мєшкової «Хробаки – друзі та вороги», що на 8-11 стор. «Лісового вісника».

Як волинські лісівники співпрацюють з громадами у звіті начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка на 12-14 стор. журналу.

У статті «По професію – у Шацьк» читайте про Шацький лісовий коледж ім. Сулька та чому ті, хто обирає професію пов’язану з лісом перш за все схиляються до вступу сюди.

Про те, як правильно працювати у сфері оленярства, чого очікувати й чого остерігатися, як будувати бізнес, аби він був прибутковим, розмовляємо з професіоналом із Литви, людиною, яка працює у сфері розведення і продажу оленів уже понад 15 років, Лінасом Пакаманісом. Статтю «Підводні камені оленярства. Або як отримати трофейні роги…» читайте на 16-18 стор. «Лісового вісника».

Нещодавно в Маневицькому краєзнавчому музеї відбувся Форум колекціонерів Волині «Флора і фауна на предметах колекціонування», про це читайте на 19 стор. журналу.

Статтю заступника начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Рибчинського «Деревина для продажу» шукайте на 20 стор. ЛВ.

На Закарпатті реалізовують відновлення торфовищ. Як це відбувається читайте на 23 стор. «Лісового вісника».

«Forest» – учнівське лісництво ліцею села Нуйно Камінь-Каширського району, що на Волині об’єднало школярів для природоохоронної роботи в довкіллі – зеленій лабораторії просто неба. Про роботу шкільного лісництва докладніше дізнавайтеся на 24 стор. журналу.

Про практика-лісовода з родини залізницьких лісівників Сергія Лаща читайте на 26 стор. журналу.

«Лісова аптека» розповість про корисні властивості родіоли рожевої або золотого кореня.

Що таке смак літа? Для багатьох це смак лісових ягід, дбайливо зібраних на галявині або навіть у лісових хащах. Не тільки народна медицина використовує лісові ягоди для приготування різних лікарських препаратів, офіційна також застосовує екстракти і витяжки з ягід. Про це почитайте на 30 стор. ЛВ.

За вікном – червень. У рубриці «нотатки натураліста» познайомить вас цікавими спостереженнями першого місяця літа. Фоторепортаж із літа дивіться на 32-33 стор. ЛВ.

Крім того «Лісовий вісник» підкаже вам цікаві рецепти смачних страв.

Познайомить із цікавою лісовою легендою.

Почитати журнал онлайн можна за посиланням: https://ewwe.com.ua/archive-of-magazines

 

НАГАДУЄМО:

передплатити журнал онлайн можна, перейшовши за посиланням: http://presa.ua/lisovij-visnik.html;

або у будь-якому відділенні Укрпошти за індексом: 89631.

Ті, хто передплатив видання, отримають його від листоноші, а ті, хто не встиг цього зробити, або надає перевагу не паперовій пресі, а читанню з екрана комп’ютера чи смартфона, – зможе придбати і почитати електронне видання ЛВ на сайті: https://ewwe.com.ua/archive-of-magazines.

 

Інші цікаві новини можете читати на сайті https://ewwe.com.ua/ .

Рекомендовані