Анонс. ЛВ № 4-5 (104-105)

455

 

У «Лісовому віснику» №4-5 (104-105) 2021р. читайте про  таке: 

Кажуть, що тепер у кілька кліків можна повідомити Держлісагентство про виявлені лісові пожежі, незаконні рубки, полювання, надіслати запит на інформацію чи повідомити про невиконання договорів. А ще новий телеграм-бот надає перелік корисних посилань на важливі вебресурси у лісовій сфері. Про це читайте, що на 4 стор. видання.

Лісівники активно реалізовують програму Президента «Зелена країна». На карті, яка відображає кількість посаджених дерев у реальному часі, добре видно, що Волинь значно випереджає всі інші області. Як досягають таких результатів та що у переліку «зелених» завдань для лісівників найближчим часом – говоримо Олександром Кватирком. Інтерв’ю  з начальником Волинського ОУЛМГ читайте на 4-5 стор. «Лісового вісника».

Ще кілька століть до нової ери існували календарі ацтеків, майя, єгиптян, пізніше – германців і слов’ян. Незалежно від того, на чому відбивали дати – на глині, камінні чи дереві, від точки відліку, від вигляду знаків – паличок, хрестиків чи трикутників, за тими календарями можливо було вчасно здійснювати певні господарські заходи відповідно до сезонних змін. Майже з перших днів перебування на безлюдному острові Робінзон Крузо почав щодня робити зарубки на стовпі. Цей календар, який він підтримував упродовж 28 років, допомагав йому не тільки вчасно підготуватися до сезону дощів чи інших циклічних природних явищ, але й узагалі зберегти обличчя цивілізованої людини. Про циклічність природи читайте у статті науковичі Валентини Мєшкової «Позначки часу – природні свідки минулого», що на 12 стор. Лісового вісника.

Осіння пора – час, аби почути рев оленів та побачити красенів у всій величі. Подивитися та пофотографувати попросилася до оленячої ферми «Урочище КОРЕЯ», що розташована недалеко від Луцька. Принагідно хотілося побачити, як облаштоване господарство, як доглядають тварин. Приїхала якраз тоді, коли господар – колишній начальник управління лісового та мисливського господарства, а нині – фермер Богдан Колісник  із молодим помічником Миколою завантажували корми, аби завезти звірині сніданок та наповнити ємності чистою водою. Поки чоловіки працюють, розмовляємо.

Хочете почути, про що ми говорили? Тоді приєднуйтеся і читайте статтю «На рев... у Корею», що на 16 стор. ЛВ.

Цьогоріч виповнюється 60 років ДП «Колківське ЛГ». За цей час господарство міцно стало на ноги, примножило свої лісові угіддя, виховало не одне покоління прекрасних лісівників,  у нього з’явилися сучасні цехи з переробки деревини, добротна техніка. Тепер це одне з найкращих лісогосподарств України, яке має власну історію і традиції. Про ДП «Колківське ЛГ» читайте на 20 стор. видання.

Історія лісових доріг Волині тягнеться у далекі післявоєнні роки, коли  розпочалася відбудова зруйнованих війною міст і сіл. Лісоматеріалу потребували всі галузі народного господарства. Почалася заготівля ділової деревини. Але вивезти її з лісів було надзвичайно складно, бо не було доріг.

Перші лісові дороги насипали з піску, їх легко розбивали весняні паводки та важкі лісовози, доводилося постійно лагодити. Як будували лісові дороги і як відбувається налагодження лісової інфраструктури тепер читайте на 22 стор. ЛВ.

У «лісовій аптеці» розповідаємо про цілющі властивості рогозу.

На 26-27 стор. дізнаєтеся про користь брусниці та журавлини.

«Лісова кухня» присвячена приготуванню страв із грибів.

Почитати електронну версію журналу можна на сайті https://ewwe.com.ua/ у рубриці «Лісовий вісник» (читай ЛВ).

Рекомендовані