У «Лісовому віснику» №1 (101) 2021р. читайте про таке:

562

Анонс нового "Лісового вісника".

Як навчитися довіряти людям, робити вибір і створювати свою реальність, – про це у рубриці «від редактора», що на 3 стор. видання.

Як розпочався 2021 рік для лісівників та чого вимагають працівник лісової галузі від Прем’єр-міністра України дізнавайтеся на 4-5 стор. «Лісового вісника».

Про що підписали меморандум екологи та науковці та що буде із «зоною відчуження» читайте на 6 стор. журналу.

Новий формат роботи волинських лісівників, підсумки минулого року та завдання на 2021-й – на 7 стор. «Лісового вісника».

У фантастичній розповіді Рея Бредбері «І грянув грім» багаті мисливці на машині часу потрапляють у мезозойську еру полювати на динозаврів. Інструктор повідомляє про жорсткі умови: ходити можна лише спеціальною стежкою, щоб випадково не зачепити травинку чи комашку. Розчавите мишу – не буде пірамід і Сполучених Штатів, Європа залишиться лісом. Головний герой випадково сходить зі стежки та розчавлює метелика... Коли мисливці повертаються у свій час, виявляється, що світ змінився: історія не та, правитель не той... Хоча це й фантастика, але в ній є значна частка істини. Фізики називають подібні явища ефектом метелика. Про природу і наш вплив на неї читайте у статті науковиці Валентини Мєшкової  «Сміття чи життя», що на 8-11 стор. журналу.

Як вибудовують співпрацю із громадами у Чурнівецькому ОУЛМГ  читайте на 12 стор.

Чому навчатимуть нас японські фахівці дізнавайтеся на 13 стор. «Лісового вісника».

Начальник відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ Борис Бабеляс роз’яснює ситуацію із проблемою розуміння ставлення до лісів. Статтю «Навіщо рубати ліс» читайте на 14-17 стор. журналу.

Почувши його прізвище, щонайперше пригадується головний герой повісті Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом» з циклу «Вечори на хуторі біля Диканьки» – коваля Вакулу. Між тим, наша розповідь про «павлівського Вакулу» з Волині  і життя одного із працівників лісу. Як працюється волинському Вакулі читайте на 18-19 стор. «Лісового вісника».

У фаховій мисливській пресі Галичини в міжвоєнний період відзначалось, що особи, які застосовували для добування дичини капкани, отримали визначення «добувальники». Зневажливу характеристику такі особи отримували у суспільстві. Так, порівняно з капканщиком, браконьєр, який використовував вогнепальну зброю для полювання на дичину, стояв на вищій ієрархічній сходинці браконьєрства. Ми продовжуємо цикл статей у рубриці «сторінками історії» і далі  розповідаємо про використання капканів на полюванні у Галичині ХVI – поч. ХХ ст. Про таке – на 20-21 стор. журналу.

«Вбивство і полювання – різні речі» – стаття про роботу Хмельницького лісомисливського господарства на 22 стор.

Ви бачили де живе бобер? Зазирінть на 23 стор. і дивіться світлини Миколи Мороза та читайте як шукали бобрів у НПП «Мале Полісся».

Цього разу разом із ЛВ подорожуємо до Звірова, що на Волині. Стаття «Мисливська родзинка ZVIRIV» розповість про усі принади мисливського господарства. Тут і відпочити можна, і пополювати, і просто помилуватися неймовірними краєвидами.  А ще тут є територія, де розводять фазанів.

А от як приготувати фазана читайте у рубриці «лісова кухня», що на 27 стор.

Нотатки натураліста пригадють про зиму, яка була 100 років тому та порівняють її з сьогоднішніми заметілями.

Зимова негода накоїла чимало біди. Вітер, снігові замети, лавини, снігопади, які не припиняються, – усе це унеможливлює швидке усунення наслідків стихії. Чимало автошляхів опинилися в сніговій облозі. Лісівники України допомагають рятувальникам та комунальникам боротися з негодою. Техніка лісогосподарських підприємств активно працює і на лісових, і на дорогах місцевого значення. Лісівники фактично розблоковують віддалені села із снігової ізоляції. Державні лісогосподарські підприємства на постійному зв’язку з рятувальними службами й готові оперативно допомогти у боротьбі зі сніговою стихією, яка рухається далі. Як лісівники допомагають іншим боротися із заметами читайте на 30-31 стор. ЛВ.

У «лісовій аптеці» цього разу розповідаємо про цілющі властивості круціати голої.

А ще дізнаєтеся про найнебезпечніше дерево; а також про традесканцію, яка живе у пляшці вже понад 40 років та ще про рослини, які принесуть у ваш дім щастя.

І звичайно, на останок повчальні притчі від ЛВ.

 

Нагадуємо: передплатити Лісовий вісник можна у будь-якому відділенні Укрпошти за передплатним індексом: 89631 або онлайн: https://peredplata.ukrposhta.ua/index.php?route=product/product&product_id=91878&search=89631&type=main

А почитати електронну версію журналу можна на сайті https://ewwe.com.ua/ у рубриці «Лісовий вісник» (читай ЛВ).

Рекомендовані