Без шкоди для природи

334

Наразі на державному рівні лісівники Волині спільно з екологами та деревообробниками ведуть діалог, як розвивати економіку та деревообробний бізнес, не порушуючи екологічний баланс. 

Волинська область підтримує ініціативу Держлісагентства України, вдало поєднуючи лісорозведення з лісозаготівлею. До слова, саме із заліснення територій Волинь є лідером в країні, підтримуючи цим програму Президента «Зелена країна».

«Із планом у 40 млн 500 тис. ми реалізували продукції на 74 млн. Це на 33 млн більше від запланованого. Кошти, які пішли в дохід, ми використали на виплату зарплати, податків, матеріальних заохочень, допомоги. Чистий прибуток минулого року за 9 місяців – 707 тис., цьогоріч маємо 2 млн 440 тис. Це те, як підприємство спрацювало за 9 місяців. Кажуть, що лісові господарства тільки рубають. Ні, це неправда, на місці вирубаного ми висаджуємо новий ліс», – каже головний бухгалтер ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» Мирослава Христич.

На підприємстві працює 153 людини. Порівняно з минулими роками, прибутки ДП збільшилися майже вдвічі, так само, як і заробітна плата працівників. І збільшився дохід не за рахунок вирубування лісів, а завдяки хорошим цінам на реалізовану продукцію.

Прибутки Володимир-Волинського лісомисливського господарства керівництво вкладає у подальший розвиток: купують нову техніку, сучасне обладнання, проводять ремонти приміщень, а також створюють рекреаційні пункти та багато іншого. Проте основні кошти інвестують у ведення лісового господарства та створення нових лісів. 

Робота лісівників часто зазнає критики під час законних рубок. Наразі кожне дерево обліковують, а до процесу лісозаготівлі ставляться з посиленою обережністю.

Пресслужба 

Волинського ОУЛМГ

ЛВ №6 2021р.

Рекомендовані