На планеті є місця де не існує жодного живого організму. Що це означає?

1011

Вчені з’ясували, що в деяких регіонах під антарктичним льодовиком Шеклтон не існує жодного живого організму. Незважаючи на те, що це відкриття здається незначним, воно важливе для пошуків життя на інших планетах. Про таке повідомляє «Новое время».

Мікроскопічні істоти, такі як бактерії, амеби і археї, живуть практично по всій Землі. Їх можна зустріти і на дні океану, і на Евересті. Життєздатні мікроби виявляли навіть у найнесприятливіших умовах на нашій планеті, тому широко поширена думка, що мікроорганізми можна виявити у всіх середовищах Землі. Але тепер американські вчені з'ясували, що це припущення, швидше за все, невірне.

Умови льодовика Шеклтон виявилися унікальним поєднанням холоду, сухості і солоності, в якому не можуть вижити мікроби, здатні пристосовуватися фактично до будь-яких умов.

У ході дослідження в пошуках слідів мікроскопічного життя вчені проаналізували 200 зразків ґрунту з цього регіону. У більшій частині льодовика дослідникам все-таки вдалося знайти мікроорганізми, але приблизно 20% зразків взагалі не містили мікробну ДНК.

Пошук мікроорганізмів – один з важливих маркерів позаземного життя. Наприклад, вчені вивчають шари під поверхнею Марсу, сподіваючись знайти там сприятливі умови для життя.

«З огляду на те, що марсіанські ґрунти набагато старші і знаходяться в аналогічних або навіть більш суворих умовах і містять ще більш високі концентрації тих же солей, – наші результати показують, що пошук активного життя в поверхневих ґрантах на Марсі навряд чи дасть позитивні результати», – заявили автори дослідження.

Рекомендовані