Теплі ванни Берегово

414

Вам доводилося приймати гарячу ванну під відкритим небом? Цікаві відчуття. Незвично, зате тепло як! Особливо, якщо ніжишся у приємній водичці, а над тобою – похмуре зимове небо віддає притаманною для цього сезону прохолодою, або й зовсім мінусова температура надворі. Думка про користь для організму від термальних джерел зігріває ще більше. У нас в Україні є кілька унікальних куточків природи з лікувальними підземними водами – термальними, котрі розташовані на території Закарпатської області.

Нам пощастило позичити ще трішки тепла і цілющої води з теплих мінеральних вод. Нас зустрічають термальні басейни у місті Берегово, що на Закарпатті.

Приємне видовище з натяком на екзотику: під відкритим небом – кілька басейнів із термальною водою різної температури, шезлонги з парасольками зі справжнього очерету, тихе звучання україномовних пісень та неймовірної краси краєвиди з невеликими горами. До речі, Берегівський район розміщений у низовині, і є найбільш рівнинним у Закарпатські області. Тому наявність подібних горбистих точок – швидше виняток, приємний для споглядання.

При вході до комплексу адміністратор поінформувала нас, що термальні джерела коло міста Берегово (на самісінькому півдні Закарпаття) є досить рідкісними в світі. Подібні існують лише в Угорщині, Новій Зеландії та на Камчатці.

Цікаво, що басейн у Берегові зводили в 60-х рр. минулого століття – як частину бази для радянських спортсменів. Однак пізніше геологи виявили, що воді притаманні цілющі властивості, і тепер комплекс відвідують усі охочі оздоровитися.

Наповнюється басейн із гейзера півторакілометрової глибини, кремнієво-азото-вуглекисло-хлоридно-натрієвими водами високої мінералізації, що винищують більшість мікробів. Термальна вода містить багато солей та мікроелементів (бром, йод, мідь, залізо, фтор, хлор, магній, натрій та ін.), які оптимально відповідають складу мікроелементів та мінералів в організмі людини. Звідси і велика користь цієї води.

Щороку десятки тисяч приїжджих із задоволенням відвідують лікувальні джерела басейну. Навіть восени та взимку є чимало охочих покупатися у цілющій воді з гейзера, котра за своєю природою має температуру близько 50 градусів за Цельсієм. Однак у басейні воду охолоджують десь до 30 градусів.

У приміщенні, крім великого басейну, є невеличкий, із температурою води біля 42 градуси та гідромасажем.

Вода злегка пощипує шкіру. Тіло – розслабляється. Гідромасаж приємно лоскоче ступні. Однак перебувати у цій «ванні» більше 5-7 хв. не варто – знепритомніти можна.

У всіх інших басейнах під відкритим небом із приємно теплою водою через специфіку її складу не рекомендується проводити більше двох годин на добу. Але в помірних дозах вони є особливо корисними для людей із проблемами опорно-рухового апарату, захворюваннями серцево-судинної системи, варикозного розширення вен, центральної та периферичної нервової системи. Крім того, перебування у гарячій мінеральній воді чудово очищує пори шкіри, живить та збагачує її необхідними мікроелементами. Термальна вода прискорює клітинний метаболізм, підвищує опірність негативним впливам навколишнього середовища, відновлює рівень зволоженості шкіри, нормалізує її водно-ліпідний баланс, підвищує природні захисні властивості…

Текст Тетяни МИЗНІКОВОЇ

Рекомендовані