На Донеччині буде селекційно-насіннєвий центр

152

Днями закладено перший камінь у будівництво лісового насіннєво-селекційного центру на Донеччині.

У Донецькій області розпочинається будівництво лісового насіннєво-селекційного центру на базі ДП "Лиманський лісгосп".

13 березня Голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець взяв участь у закладанні першого каменю центру.

“Одне з пріоритетних завдань від Міністра захисту довкілля Романа Абрамовського - впроваджувати сучасні методи лісовирощування”, – пояснив Юрій Болоховець.

У перспективі центр забезпечуватиме садивним матеріалом не тільки Донеччину, а і сусідні регіони, – повідомляє пресслужба Держлісагентства, висловлюючи щиру подяку від голови Донецькій обласній військово-цивільній адміністрації і особисто Павлу Кириленку, який виділив із обласного бюджету 37,8 млн грн на будівництво центру в рамках програми Президента України Володимир Зеленський “Велике будівництво”.

Цей центр включає: цех переробки та висівання насіння; теплицю для вирощування сіянців із закритою кореневою системою; майданчик дорощування сіянців; лісові насіннєві плантації; обладнання для тривалого зберігання насіння.

Як пишуть на "Восточный вариант", – кошти на реалізацію цього проєкту виділили з обласного екологічного фонду. Планується, що регіональний лісовий насіннєво-селекційний центр вже невдовзі забезпечить випуск 1 млн 200 тисяч сіянців покращеної якості, що дасть змогу відновити понад 200 гектарів лісу за рік.

До речі, які саме дерева вирощувати і для яких ділянок, лісівники визначають разом із науковцями. Вже визначено, що перша продукція, яка має бути отримана у 2022 році, буде спрямована на відтворення лісів Національного природного парку «Святі гори» на території ДП «Лиманське лісове господарство».

Що стосується довшої перспективи, то є намір збільшити вирощування сіянців із закритою кореневою системою до 2 млн 400 тисяч головних лісоутворюючих порід. І таким чином заліснити згарища Луганщини, які виникли внаслідок пожеж у 2020 році.

Рекомендовані