Війна, реформи, «походи» у ліс, «корона», вакцина, смартфони для пенсіонерів, акції, куди витратити тисячу, скільки золота візьмемо на Олімпіаді, чи встоїмо перед агресором, хто нам союзник, а хто – байдужий спостерігач, чи поїдемо ще у Крим, чи хоч кудись поїдемо, де знайти роботу, де знайти час для відпочинку…
Глобальне переплітається із буденним і створює серпантин думок та подій, які ведуть нас життям день у день. Одні події та думки залишаються в минулому, промайнувши, навіть не залишивши сліду, інші – стають історією. Не лише тією, про яку напишуть у підручниках і серйозних книжках. А просто історією життя, важливою лише для обраних. З таких точкових історій і складається щось вагоме, те, що будує світ.
«Історія світу – це історія переворотів і революцій, це історія загублених ключів, пересмаженої кави та дитини, яка заснула на руках. Історія – це незасмічена сума мільйонів щоденних миттєвостей», – пише Ерік Вайнер у книзі «Географія геніальності».
Кожен з нас будує свою історію. У час пандемій і викликів для здоров’я багато хто переглядає свої погляди на життя. Хтось починає розуміти, що ішов не тим шляхом, хтось бачить у своєму оточенні те, чого не помічав раніше, хтось починає цінувати кожну мить.
…Ця зима затягнулася. Вона не була надміру суворою. Але якоюсь затяжною і важкою психологічно. Хочеться весни. Сонця і співу птахів, квітів і запашної зеленої трави, хороших думок, здоров’я і… миру.
«Оцінюйте своє здоров’я по тому, як ви радієте ранку і весні», – казав Генрі Девід Торо.
Сьогоднішній день завтра – вже історія.
Радійте ранкові та будьте здорові!
Оксана ЧУРИЛО
Заслужа жерналістка України
Головна редакторка всеукраїнського журналу "Лісовий вісник"